Zmiana organizacji ruchu na Osiedlu w związku z budową TAT od dnia 23.12.2022r.

13 grudnia 2022

Zmiana organizacji ruchu na Osiedlu w związku z budową TAT od dnia 23-24.12.2022r.

pdf ulotka-Zmiana-trasy.pdf

Zmiana organizacji TAT od 23.12.2022

23 grudnia (piątek) ruszają prace przy budowie kolejnego odcinka Trasy Autobusowo – Tramwajowej na Nowy Dwór. W związku z rozpoczęciem prac na odcinku od ul. Zemskiej do ul. Strzegomskiej ten fragment zostanie wyłączony z ruchu.

Kierowcy i autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdem. Jednocześnie udostępniony dla kierowców zostanie odcinek od ul. Zemskiej do pętli, na którym trwały prace w ostatnich miesiącach.

Autobusy linii 124 i 134 jadące od strony FAT w kierunku Nowego Dworu będą kursowały objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską do przystanku końcowego Nowy Dwór (pętla) przed skrzyżowaniem z ul. Żernicką.

W kierunku Księża Wielkiego będą odjeżdżały z przystanku Nowy Dwór (pętla) przy ul. Zemskiej i pojadą przez ulicę Żernicką, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ulicę Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie spożywczym w pobliżu przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.

Linia 142 od strony ul. Strzegomskiej w kierunku pętli Kuźniki będzie jeździć objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską, ul. Żernicką, w lewo w ul. Chociebuską i dalej ul. Hermanowską.

W kierunku Karłowic pojadą przez ul. Hermanowską, Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.

Autobusy linii 149 jadące od strony ul. Strzegomskiej w kierunku pętli Kuźniki będą kursowały od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską, ul. Żernicką do ul. Kołobrzeskiej.

W kierunku placu Grunwaldzkiego pojadą przez ul. Kołobrzeską, Żernicką, Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.

Zmiany też będą dotyczyć linii nocnej 249.